yellow sunflower field during daytime

„Psichikos sveikatos stiprinimo“ projektas

Nemokamos individualios konsultacijos valgymo sutrikimų turintiems asmenims ir jų šeimos nariams. Vienam asmeniui suteikiama 10 konsultacijų.

Psichologinė valgymo sutrikimą turinčių (pilnamečių) asmenų grupė. Šį grupės ciklą sudarys 10 susitikimų. Grupę ves psichologė-psichoterapeutė Eglė Ražaitienė. Dalyvavimas nemokamas.

Psichologinė-edukacinė grupė tėvams, norintiems geriau suprasti savo vaikus. Šį grupės ciklą sudarys 10 susitikimų, kurie vyks trečiadieniais 16.30-18.00 val. Grupė skirta tėvams, kurių vaikai yra viduriniosios vaikystės - ankstyvosios paauglystės tarpsnyje. Grupę ves psichologė Violeta Katilienė. Dalyvavimas nemokamas.

Psichologinė-edukacinė grupė tėvams „Kaip padėti vaikui, kuris serga anoreksija, bulimija“. Šį grupės ciklą sudarys 10 susitikimų, kurie vyks penktadieniais 17.00-18.30 val. Grupę ves psichoterapeutė Laima Matutienė ir psichologė Violeta Katilienė. Numatoma grupės pradžia - rugsėjo mėn. 9 d. Valgymo sutrikimų gydymo ir sveikimo procese svarbus komandinis darbas, todėl planuojami užsiėmimai su gydytoju psichiatru-psichoterapeutu, dietologu bei palaikymo bendruomenės asmenims, turintiems valgymo sutrikimus, atstovu. Dalyvavimas nemokamas.

Kontaktai registracijai arba pasiteiravimui dėl paminėtų paslaugų: info@vpnamai.lt, +370 615 55587.

Paslaugos finansuojamos iš Vilniaus miesto savivaldybės lėšų, skirtų Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos 2022 m. priemonėms vykdyti.

water falls in the forest

Vilniaus miesto savivaldybės savižudybių prevencijos 2020–2024 m. strategijos 2022 m. įgyvendinimo priemonių veiklos

Nemokamos individualios psichologinės konsultacijos savižudybės krizę patiriantiems asmenims ir jų artimiesiems. Vienam asmeniui suteikiama 16 konsultacijų.

Savižudybės krizė gali pasireikšti mintimis apie savižudybę, savęs žalojimu, ketinimu arba bandymu nusižudyti. Tai įvairių aplinkybių samplaikos sąlygotas noras mirti arba išnykti, dažnai lydimas psichinio skausmo, nusivylimo jausmo ir beprasmybės išgyvenimo. Svarstant savižudybę arba po bandymo nusižudyti labai svarbu ieškoti pagalbos. Mūsų profesinė patirtis, o taip pat ir mokslinių tyrimų rezultatai rodo, kad psichologinė pagalba gali padėti įveikti savižudybės krizę. Psichologinė pagalba gali būti svarbi ir tuo atveju, jeigu Jūsų artimasis išgyvena savižudybės krizę, bandė nusižudyti arba nusižudė.

Nuotolinė tėvų, gedinčių dėl vaiko mirties, grupė. Šį grupės ciklą sudarys 15 susitikimų. Grupės susitikimai prasidės rudenį ir vyks antradieniais 18.00-19.30 val. Grupę ves didelę profesinę patirtį šioje srityje turinčios specialistės - psichoterapeutė Daiva Jasiulaitienė ir psichologė Violeta Cimalanskaitė-Kazlauskienė. Visus norinčius dalyvauti grupėje kviesime į individualų susitikimą su grupės vedančiosiomis. Dalyvavimas nemokamas.

Nepriklausomai nuo to, kokio amžiaus ir dėl kokios priežasties vaiko netektį patyrė šeima, tai yra be galo sudėtinga ir skaudi patirtis. Gedulas po vaiko netekties, kaip ir po kitų netekčių, yra labai individualus procesas, tad nėra vieno geriausio būdo išgyventi netektį. Tačiau egzistuoja keletas skirtingų pagalbos būdų, galinčių padėti išgyventi sielvartą, geriau suprasti po netekties kylančius jausmus. Tai gali būti savipagalbos grupės, individualios psichologinės konsultacijos ar psichoterapija, psichologinės grupės. Vilniaus psichoterapijos namai šiuo metu renka nuotolinę psichologinę tėvų, išgyvenančių vaiko mirtį, grupę. Ši grupė yra saugi erdvė būti su skausmu, su visais jį lydinčiais jausmais be jokių vertinimų. Būti tarp žmonių, išgyvenančių panašų skausmą, tai ir padėti sau neužsidaryti tik savo skausme, kas, kaip rodo grupių patirtis, padeda labiausiai. Tai laikas pabūti kartu – kartu verkti, kartu gedėti, kartu jausti ir kartu gyti.Grupė skirta visiems tėvams, kurie gedi mirusio vaiko, nepriklausomai nuo to, kada ir dėl kokių priežasčių vaikas mirė.

Kontaktai registracijai arba pasiteiravimui dėl paminėtų paslaugų: info@vpnamai.lt, +370 615 55587.

Paslaugos finansuojamos Vilniaus miesto savivaldybės savižudybių prevencijos 2020-2024 m. strategijos lėšomis.